این روزها دنیای دیوارپوش‌ها بسیار گسترده و متنوع شده‌ است. همه روزه مدل‌های مختلفی از این دیوار‌پوش‌ها عرضه می‌شوند. ساخت پوستر دیواری و کاغذ دیواری که به منظور زیباتر کردن فضای داخلی ساختمان‌ها به کار می‌روند، با به کارگیری متریال‌های خاصی صورت می‌گیرد.

یکی از جدیدترین انواع دیوار‌پوش که احتمالا شما هم نامش را شنیده‌اید، پوستر دیواری است. پوستر دیواری یک نوع جدید از کاغذ دیواری است که روش خوبی برای جلب‌توجه می‌باشد. پوسترهای دیواری می‌توانند در یک چشم به هم‌ زدن فضای داخلی موردنظر شما را از این‌رو به آن ‌رو کنند.

پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری یک نوع دیوارپوش مثل کاغذ دیواری است که در ابعاد و طرح‌های مختلف بر روی دیوار نصب می‌شود. پوسترها معمولا روی یکی از سطوح دیوارها به کار می‌روند. علت نام‌گذاری آن‌ها به این شکل نیز این است که تصاویر بزرگی دارند. عدم وجود طرح‌های تکرار‌شونده از اصلی‌ترین تفاوت پوستر و کاغذ دیواری است. این تصاویر می‌توانند بسیار جذاب و تحول‌گرا باشند و محیط را تغییر دهند.

پوسترهای دیواری به این‌خاطر که در مقیاس بزرگی اجرا می‌شوند، تاثیر بصری زیادی بر محیط می‌گذارند. بهتر است در انتخاب پوسترها از میان کاتالوگ‌ها محتاط باشید، زیرا ممکن است طرحی که انتخاب کرده‌اید پس از اجرا شما را به شکل منفی غافلگیر کند. برخی از کاتالوگ‌ها در این زمینه بهتر عمل می‌کنند، زیرا تصویری از نمونه اجرا شده پوستر در فضای واقعی به نمایش می‌گذارند.

کاغذ دیواری پوستری معمولا با تصویر یک منظره از طبیعت یا موارد مشابه ایجاد می‌شود، بنابراین با انتخاب و اجرای آن‌ها، شما یکی از سطوح فضای موردنظر خود را به یک تصویر بزرگ بدل خواهید کرد. تصویری که می‌تواند بسیار زنده و زیبا بوده و فضا را جذاب نماید. انواع مختلفی از این کاغذ دیواری‌ها موجود است که می‌تواند باتوجه به نوع فضایی که مدنظر دارید، گزینه‌های متنوعی را به شما ارائه دهد.

کاغذ دیواری‌های پوستری در دفاتر کار، فروشگاه‌ها، منازل و بسیاری از فضاهای دیگر مورد‌ استفاده قرار می‌گیرند. انواعی از این کاغذ دیواری‌ها برای اتاق کودکان و نوجوانان کاربرد داشته و با طرح‌های موردعلاقه این رده سنی طراحی می‌شوند. نوع دیگری از این کاغذ دیواری نیز وجود دارد که مخصوص فضای پشت تلویزیون بوده و درصورتی که بخواهید فضای قرارگیری تلویزیون را از دیگر قسمت‌ها تفکیک کنید، انتخاب جالب و مناسبی خواهد بود.

طرح کاغذ دیواری پوستری را برخی اوقات می‌توان سفارش داد. در این حالت همان تصویری که مدنظر شماست با پرینتر به اجرا در‌می‌آید.

پوستر چرمی

این نوع از پوستر به دلیل وجود چرم از نظر اقتصادی به صرفه نیست. در پوسترهای چرمی ممکن است قسمت‌هایی از طرح دارای چرم باشد یا اینکه تمامی پوستر از چرم ساخته شده باشد. در صورتی که طرح کل پوستر، چرمی باشد از نظر وزن سنگین شده و می‌تواند به عنوان یک عایق عمل کند. این پوستر دیواری ویژه دکوراسیون‌های لاکچری و مدرن است.

پوستر بهتره یا کاغذ دیواری

در ابتدا لازم است بدانید که پوستر دیواری با کاغذ دیواری تفاوت دارد. شاید این دو دیوارپوش در نگاه اول خیلی شبیه باشند، اما در طرح و ابعاد با هم فرق دارند. کاغذ دیواری‌ها دارای طرح‌های متناوب هستند که پشت سر‌هم تکرار می‌شود، اما پوسترها یک عکس بزرگ را روی سطح دیوار به نمایش می‌گذارند. از سوی دیگر، جنس این دو دیوارپوش نیز با‌هم متفاوت است.

مقایسه پوستر دیواری با کاغذ دیواری

از دیگر تفاوت‌های پوستر و کاغذ دیواری نصب آنهاست. نصب کاغذ دیواری پوستری به دقت زیادی نیازمند است و افراد مجری کار باید از مهارت زیادی برخوردار باشند. نصب باید به نحوی صورت گیرد که تصویر نهایی یک‌پارچه و یکدست به نظر برسد. این نصب می‌تواند به صورت همپوشان نیز صورت‌ گیرد که در این حالت با قرار گرفتن لبه کاغذها روی یکدیگر، تصویر پیوسته‌ای به دست می‌آید.

کاربرد پوستر

پوسترهای دیواری را می‌توان در دفاتر کار، فروشگاه‌ها، منازل و بسیاری از فضاهای دیگر به کار برد. برخی از پوسترهای دیواری مخصوص اتاق کودکان و نوجوانان طراحی شده‌اند. یکی از کاربردهای جدید و جالب پوستر دیواری، استفاده به عنوان پس‌‌زمینه تلویزیون است که دیوار پشت تلویزیون را بسیار جذاب جلوه می‌دهد.

مزایای استفاده از پوستر

پوسترها می‌توانند حال‌و‌هوای فضا را عوض کنند و به محیط مورد‌نظرتان جلوه بدهند. برخی از پوسترها فضا را از لحاظ بصری دلبازتر و وسیع‌تر نشان‌ داده و عمق آن را افزایش می‌دهند. شما می‌توانید از پوسترها به عنوان یک عنصر دکوری در طراحی داخلی استفاده کنید.

طرح کاغذ دیواری پوستری را می‌توان سفارش داد. شما می‌توانید تصویر مورد‌نظر خود را سفارش دهید تا با پرینتر چاپ و اجرا شود.

دوام بالای آنها نسبت به رنگ کردن یکی دیگر از مزایای پوستر می‌باشد. به این معنی که دیوارهای رنگ شده بعد از مدتی ترک خورده و جلوه براق خود را از دست می‌دهند. اما رنگ و جلوه پوستر‌ها ثبات بیشتری دارد.

نکته مهم نصب پوستر دیواری

یکی دیگر از نکاتی که باید در نصب و اجرای پوستر مورد‌توجه قرار دهید، این است که پوسترها مانند کاغذ دیواری‌ها برای پوشش دادن تمام دیوارهای خانه مناسب نیستند. زیبایی این دیوار‌پوش‌ها به این است که روی یک سطح خاص به کار بروند.

برای این که پوسترها را به درستی به کار ببرید، دیواری که به نظرتان با نصب پوستر زیباتر جلوه می‌کند و نقطه عطف دکوراسیون می‌شود را به این منظور اختصاص دهید.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *