کاغذدیواری، یک دیوارپوش عالی برای هر نوع فضایی است. ولی اینکه چه نوع طرح، رنگ و یا سبکی در چه فضا با چه نوع دکوراسیونی استفاده شود، بسیار حائز اهمیت است. که ما در ادامه شما را با کاربری کاغذدیواری در مکان‌های مختلف آشنا خواهیم نمود.

 

سالن پذیرایی

یکی از مهم‌ترین فضاها در هر دکوراسیونی، تزیین و چیدمان سالن پذیرایی است. در این فضا، ما رنگ‌های ملایم مانند سفید، کرم و یاسی را به عنوان بهترین رنگ کاغذ دیواری توصیه می‌کنیم. این رنگ‌ها نه تنها از نظر زیبایی ظاهری چشم‌نواز به محیط می‌بخشند، بلکه اتاق‌ها را جذاب‌تر نشان می‌دهند.

انتخاب طرح کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی، بستگی به سبک دکوراسیون دارد.

 

 

اتاق نشیمن

یکی از تاثیرگذارترین و ساده‌ترین روش‌ها برای تغییر اتاق نشیمن، کاغذ دیواری است، چه بخواهید با استفاده از رنگ‌های خنثی و ملایم، حال و هوای آرام‌بخشی به فضا ببخشید و یا از رنگ و الگوی پرانرژی و گرم استفاده کنید، دست شما برای انتخاب هر نوع طرح و رنگی باز است.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری، اندازه اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. الگوهای کوچک‌تر در فضاهای کوچک‌تر به خوبی کار می‌کنند، و نقش و طرح‌های بزرگ‌تر برای فضای با متراژ بزرگ‌تر گزینه ایده آلی هستند.

اتاق نشیمن، یکی از فضاهایی است که از الویت بالایی برخوردار است، لذا در طرح و رنگ آن دقت نمایید.

برای اینکه اتاق‌های نشیمن بزرگ‌تر را صمیمی‌تر جلوه دهید، رنگ‌های تیره‌تر و دراماتیک‌تر مانند بنفش یا سورمه‌ای را انتخاب کنید، یا برای یک سالن استراحت جمع ‌و جور، انواع کاغذ دیواری سه بعدی و رنگ‌های روشن‌تر مانند خاکستری باعث ایجاد فضایی با بعد عمیق‌تر می‌شود.

نکته مهم این است که به سبک خانه خود نیز فکر کنید، زیرا این بر روی طراحی کاغذ دیواری اتاق نشیمن شما تأثیر می‌گذارد. از ترکیب الگوهای مختلف نترسید. طرح‌های کلاسیک مانند راه راه یا گلدار را با سبک‌های عجیب و غریب مانند ایکات و گلیم مخلوط کنید.

 

 

اتاق خواب

استفاده از کاغذ دیواری اتاق خواب وسیله‌ای برای بیان حس و هوای درونی است و می‌تواند به عنوان پنجره‌ای به زندگی خصوصی افراد باشد. اتاق خواب یک مکان منحصر به فرد است، جایی که شخص می‌تواند به طور کامل سلیقه خود را از طریق رنگ‌ها و الگوهایی که استفاده می‌کند، نشان دهد. کاغذ دیواری اتاق خواب می‌تواند انرژی را به اتاق بیاورد یا حس آرامش را القا کند. دیوارهای روشن و رنگارنگ نشانگر حال و هوای سرگرم کننده، پرانرژی و بیرونی هستند، در حالی که کاغذ دیواری‌های اتاق خواب یکنواخت نشان دهنده انرژی جدی‌تر یا متمرکزتر هستند.

با انتخاب صحیح کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب، فضایی آرامش‌بخش را تجربه کنید.

از انواع کاغذ دیواری‌های سه بعدی طرح طبیعت گرفته تا گل‌های صورتی ظریفی که سبب آرامش خاطر کودکان می‌شوند، مطمئناً ایده کاغذ دیواری اتاق خواب را در میان هزاران طرح پیدا خواهید کرد که مطابق با سبک داخلی و سلیقه شخصی شما باشد.

 

کاغذ دیواری اداری

در گذشته، دفاتر اداری اغلب کسل کننده و خاکستری یا استریل و سفید بودند. اما کسب‌ و کارها مدت‌هاست که به این واقعیت پی برده‌اند که طراحی اصولی دکوراسیون داخلی در افزایش بازدهی و انگیزه کارکنان تاثیرگذار است.

 

نمود احساسات بخشی از زندگی روزمره افراد در هر مکانی از جمله محل کار هستند و کاغذ دیواری مناسب می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در برانگیزی احساسات فردی داشته باشد. رنگ‌ها، طرح ها، سبک‌ها، جلوه‌ها؛ همگی شور و شوق، خلق و خوی خوب و خلاقیت را به زندگی کاری می‌آورند؛ این موضوع صرف نظر از این است که محل کار در یک دفتر کار بزرگ، یک فضای کاری فردی، یک فضای کار مشترک یا یک دفتر کار خانگی باشد.

بهترین انتخاب برای فضاهای اداری، استفاده از طرح‌های ساده و مدرن است.

 

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذدیواری پشت تلویزیون باید به گونه‌ای انتخاب شود که طرح‌ها نه خیلی ریز باشند و نه خیلی درشت که در هر دو صورت حواس افراد را از تماشای تلویزیون پرت خواهد کرد و چشمان بیننده به زودی خسته می‌شود. استفاده از کاغذدیواری طرح سنگ، بتن و آجر نمونه‌ای از کاغذدیواری‌های مناسب و پرطرفدار برای دکوراسیون پشت تلویزیون است. کاغذدیواری طرح هندسی و سه بعدی به گونه‌ای که اشکال آن خیلی پیچیده نباشد، نمونه‌ی مناسب دیگری برای فضای پشت تلویزیون است. از جمله طرح‌های مناسب دیگر برای این فضا کاغذدیواری پتینه و انتزاعی است. استفاده از کاغذدیواری راه راه نیز از گزینه‌های مناسب دیگر است که طول و عرض دیوار شما را بلندتر از حالت واقعی آن‌ها نمایان می‌کند. ولی در کل همه چیز به سلیقه‌ی شما و سبک دکوراسیونتان برمی‌گردد که چه فضایی با چه سبکی مورد علاقه شماست.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *